Stiskněte ENTER pro zobrazení výsledků nebo ESC pro zrušení.

Jak si správně vybrat karavan

Vybrat si ten nejvhodnější karavan není vůbec nic lehkého. Nicméně díky velké oblíbenost, a to i u nás, je zde velké množství lidí, kteří rádi poradí. Nicméně abyste věděli, koho se zeptat je důležité nejprve vědět, jestli chcete úplně nový karavan nebo bazarový.

Nové karavany

Pokud se rozhodnete pro nový karavan, nemusíte se vůbec starat o technický stav, převod dokladů na území České republiky a podobně. Víceméně stačí se rozhodnout, zda chcete anglický, neměcký nebo jiný karavan. Dále si pak stanovit jaké máte nároky na vybavenost a velikost a samozřejmě cenu, za kterou jste ochotni karavan koupit.

Bazarový prodej karavanů

Jako levnější alternativa se poté nabízí nákup použitého obytného přívěsu z bazaru. Typický zástupce je bazar karavanů BURIMEX, který můžeme jen doporučit.

Díky tomu, že karavany jsou v Evropě velmi oblíbené je zde poměrně velký bazarový výběr. V porovnání s koupí karavanů je to sice drobet obtížnější, ale rozhodně je možné takto velmi snížit náklady na pořízení karavanu. Stejně jako u nového karavanu je nejdříve nutné zvolit zemi původu karavanu. Dále pak tedy vybrat bazarového prodejce a vámi zvolený karavan prohlédnout. Důležité je kontrolovat nástavbu, zda nebyl karavan nabouraný, jestli není pomačkaný atd. Dále kontrolujte, zda do karavanu neteče. Dobré je si sebou vzít i nějakého zkušeného karavanistu, který karavan prohlédne s vámi a poradí.