Stiskněte ENTER pro zobrazení výsledků nebo ESC pro zrušení.

Karavany anglické výroby

Historie původu karavanů uvádí, že právě Velký Británie byla první zemí, kde začaly karavany jezdit. Dokonce i v současné době je v Anglii největší počet karavanů na hlavu. Díky všem těmto vlastnostem jsou pak britské karavany obvykle na vyšší úrovni a splňují vyšší nároky.

Anglické karavany mají v základní výbavě mnohem více a hlavně na vyšší úrovni v porovnání s ostatními výrobci jiných evropských zemí. Anglické karavany mají mnohem lepší design a jsou pohodlnější. Designéři tyto karavany tvořili tak, aby vydrželi a k jejich výrobě použili nejlepší dostupné materiály a postupy. Lůžka nejsou molitanová, ale jsou zde pružinové matrace. Takže pokud karavan používáte často, tak kvalitní spaní určitě oceníte. Anglické přívěsy jsou poměrně lehké v porovnání s ostatními a lze je tedy táhnout i s auty s menším výkonem.

Energie u karavanů anglické výroby jsou řešeny tak, že aby byl karavan plně schopný provozu, nemusí být v kempu a připojen do elektrické sítě. Díky plynovým přípojkám lze ohřívat bojler a mít tedy teplou vodu, případně lze i vařit na plynovém grilu. Další velkým plusem u anglických karavanů je oddělené WC a sprcha, kdy kromě hygienických předností, je zde i velké plus, že nedochází k velkému zmáčení záchodu od sprchového koutu.

Mezi populární značky anglických karavanů patří Swift, Sterling a Sprite, z francouzských určitě Caravelair a německých Forster.