Stiskněte ENTER pro zobrazení výsledků nebo ESC pro zrušení.

Údržba karavanu během roku

Pořídit si karavan je dnes úplná hračka. Díky jeho neustále rostoucí oblibě přináší výrobci i na český trh mnoho karavanů v různém stupni vybavení a s různým rozložením jednotlivých obytných částí. Karavan si můžete pořídit u specializovaných prodejců nebo, pokud chcete karavan z druhé ruky, můžete navštívit bazar karavanů. Cestování se tak může stát tak luxusním a pohodlným, jak potřebujete. Pohodlí karavanů při cestách láká jaká různé typy cestovatelů, třeba rodiny s dětmi, seniory, cestující se zvířaty nebo lidi, kteří potřebují mít během cest po ruce místo na práci. Každému se různými typy karavanu snaží výrobci a prodejci vyhovět.

Údržba karavanu během roku

V sezóně vyžaduje karavan běžnou údržbu, dokud není třeba údržby větší. Pro různé opravy navštivte servis karavanů. Mezi běžnou údržbu patří mytí a průběžný úklid. Můžete to provádět sami, nebo si na detailnější čištění objednat profesionály. Ti používají kvalitní čistící prostředky, desinfekci a impregnaci pro potřebné plochy a kompletně (nebo podle domluvy) vyčistí karavan.

Zimní příprava karavanu

Nepodceňujte přípravu karavanu pro zimu. Pokud necháte karavan bez řádné přípravy přečkat zimu, můžete se na jaře těšit na nepříjemné opravy (které mohou být drahé). Navíc karavanu vystavenému povětrnostním vlivům v zimě můžete snížit jeho životnost. Chcete, aby vám karavan sloužil dobře celé roky? Pečujte o něj.

Jak zazimovat karavan

Před zazimováním karavan umyjte, vyčistěte a vykliďte zevnitř i zvenčí. Vše nepotřebné dejte pryč, včetně zásob jídla a dalších lákadel pro hlodavce a jinou havěť. Vypusťte pečlivě veškerou vodu. Za tímto účelem je vhodné použít čerpadlo, které nechte po skončení ještě chvilku pracovat „na sucho“, aby jste se ubezpečili, že je skutečně všechna voda pryč. Nechte povolené vypouštěcí ventily a otevřené kohoutky. Mimo jiné také odpojte baterii. Pokud potřebujete se zazimováním poradit, navštivte servis karavanů, kde vám poradí a případně pomohou.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho prosím:

Komentáře

Komentovat